22.05.2018

Adalet ve İhsan Bağlamında Aile II

Gaziantep İl müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosu “Adalet ve İhsan Bağlamında Aile” projesi kapsamında Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek edindirme kurslarında aile içi iletişim seminerleri düzenledi.

Cumhuriyet kurs merkezinde ve Mehmet Akif Ersoy Eğitim Akademisinde İl Müftü yardımcısı Hayriye Aydın, Karataş kurs merkezinde il vaizi Ramazan Çaldıran, İncilikaya kurs merkezinde H.Sema Bozgeyik, Perilikaya kurs merkezinde Kütahya Simav vaizi Zeynep Öztürk, Hacıbaba kurs merkezinde Bursa vaizi Elif Özel kadınlara ve gençlere hitap ettiler.

Yapılan konuşmalarda “Adaletin inşa edilmesinde aile fertlerinin her birine sorumluluklar düşer. Eş ve baba olarak erkeğin, anne ve eş olarak kadının görevleri vardır. Bu bağlamda çocukların da sorumlulukları vardır. Aileyi oluşturan anne - baba ve çocukların mutlu olmaları aile içi iletişimin etkili ve sağlıklı olmasına bağlıdır. Aile bireyleri ilişkilerini adalet, saygı, sevgi, hoş görü, nezaket, güven, iffet, sabır ve tahammül, empati ve zerafet hakim olursa o ailede huzur, uyum ve mutluluk hakim olur. Adalet ve hüsnü muamele aile düzenini sağlar.” İfadelerine yer verildi.