28.11.2023

"Vesiletü'n-Necat" Tiyatro Gösterimi ve "Sanat İle Yeşeren Umutlar" Sergisi

6 Şubat 2023'te Kahramanmaraş merkezli yaşanan depremlerin etkilediği illerde görevli 12 Sanatkâr Din Görevlimiz tarafından "Sanat İle Yeşeren Umutlar" projesi kapsamında, yüreği yaralı gönüllerin bir sesi, yeniden hayata tutunmanın bir nişanesi ve eseri olması dileğiyle hazırlanan birbirinden değerli eserler Şehitkâmil Kültür Merkezi'nde sergilendi. Sergilenen eserler vatandaşlar tarafından çok beğenilerek takdir edildi. 

Ardından sanat yönetmeni Necip Karakaya ve DİB Seyir ve Sahne Sanatları Tiyatro Ekibi tarafından Umudun Adımları, Kurtuluşa Giden Yol, "Vesiletü'n-Necat" isimli Süleyman Çelebi tarafından mevlid-i şerifin yazılış hikayesini konu edinen tiyatro oyunu sahnelendi. 

Oyunun sonunda sahneye davet edilen İl Müftümüz Dr. Hüseyin Hazırlar, oyunun sanat yönetmeni Necip Karakaya ve oyuncuları tebrik ederek başarılar diledi.Tiyatro oyununun Süleyman Çelebi’nin daha iyi tanınmasına vesile olduğunu dile getiren Hazırlar, oyunda emeği geçenlere teşekkür etti.

Programa, Vali yardımcısı Hüseyin Kaptan, Türk İslam Sanatları Daire Başkanı Fatih Çelik, GİBTÜ Rektörü Prof. Dr. Şehmus Demir, Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Berk, Şehitkamil Kaymakamı Ömer Hilmi Yamlı, Şahinbey Kaymakamı Mehmet Emin Taşcı, İl Müftü Yardımcıları, İlçe Müftüleri, Din Görevlileri ve Vatandaşlar katıldı.