10.11.2023

Cami ve 4-6 Yaş Kur'an Kursu Açılış Töreni

Hayırsever Beyhan USLU tarafından yaptırılan Şehitkamil Müftülüğü Fatma Meral Uslu Camii ve Mehmet Demircan Eralp 4-6 Yaş Kur'an Kursu dualarla açıldı.

Açılış programına Vali Kemal ÇEBER, GBB Başkanı Fatma ŞAHİN, İl Müftüsü Dr. Hüseyin HAZIRLAR, Şehitkamil Kaymakamı Ömer Hilmi YAMLI, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan FADILOĞLU, Hayırsever Uslu Ailesi ve Vatandaşlar katıldı.

Açış konuşmalarını yapan İl Müftümüz Dr. Hüseyin HAZIRLAR: " Bugün 4-6 Yaş Kur'an Kursu, Cami ve Lojman olmak üzere çok kapsamlı bir mekanın açılışını yapıyoruz. Ben öncelikle Hayırsever Uslu Ailesine bu güzel eseri ilimize kazandırdıklarından dolayı teşekkür ediyorum. Burada öğrenilen her bir harften, yapılan her bir ibadetten sadakayı cariye olarak amel defterlerine sevap yazılmasını Rabbimden niyaz ediyorum. Başta Sayın Valimiz olmak üzere, Büyükşehir Belediye Başkanımız, Hayırsever Uslu Ailesi ve tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum" dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma ŞAHİN: "Bilim adamları yedi yaşın çok geç olduğunu söylüyorlar. Onun için bizler, yedi yaş öncesinde çocuklarımıza millî ve manevî değerlerimizi öğretmeliyiz. Bu yüzden 4-6 Yaş Kur'an Kurslarını çok değerli buluyorum. Hayırsever Uslu Ailesineve tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum" dedi.

Vali Kemal ÇEBER: "Burada çocuklarımız adım adım iyiliği, doğruluğu, dürüstlüğü, kültürümüzü öğreniyorlar. Bu kurslarda öğretilenler sayesinde bizler bugün sorun olarak konuştuğumuz şeyleri konuşmuyor olacağız. Bu yüzden bu kurslarımızın çok faydalı ve değerli olduğuna inanıyorum. Başta Hayırsever Uslu Ailesi olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum" dedi.

Program İl Müftümüzün yaptığı açılış duası ve ardından kılınan cuma namazı ile sona erdi.