17.11.2023

Cami ve 4-6 Yaş Kur'an Kursu Dualarla Açıldı

Hayırsever Arslanyürekli Ailesi tarafından yaptırılan Şehitkamil Müftülüğü "Hacı Mehmet Arslanyürekli Camii" ve "Hacı Zübeyde Arslanyürekli 4-6 Yaş Kur'an Kursu" dualarla açıldı.

Açılış programına Vali Kemal ÇEBER, Eski Adalet Bakanı Abdülhamit GÜL, Büyükşehir Başkanı Fatma ŞAHİN, Milletvekilleri, İlçe Belediye Başkanları, STK Üyeleri,Hayırsever Arslanyürekli Ailesi ve Vatandaşlarımız katıldılar.

Açış konuşmalarını yapan İl Müftümüz Dr. Hüseyin HAZIRLAR: " Şu mübarek cuma gününde Cami, 4-6 Yaş Kur'an Kursu ve Lojman olmak üzere güzel bir eserin açılışı için bir araya geldik.Bu kursumuzda vatanını seven, Rabbini, Peygamberini bilen, insanlığa faydalı nice yavrularımız yetişecek inşallah. Bu camide yapılan ibadetlerden, yavrularımızın öğrendiği her bir harften dolayı Rabbim hayırsever ailemize kıyamete kadar sevaplar ihsan eylesin. Başta Sayın Valimiz olmak üzere Büyükşehir Belediye Başkanımıza,Hayırsever Ailemize ve tüm emeği geçenlere gönülden teşekkür ediyorum. Camimiz ve Kursumuz hayırlı ve mübarek olsun " dedi.

Önceki Dönem Adalet Bakanı Abdülhamit GÜL: " Zor günlerden geçiyoruz. Filistin'de kardeşlerimiz çocuk , kadın, yaşlı demeden hunharca katlediliyor. Bu açılışını yaptığımız kursta ve camide yapılan dualar hürmetine Rabbim kardeşlerimize kolaylıklar ihsan eylesin. Hayırsever ailemize ve tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum, hayırlı olsun"dedi.

Vali Kemal ÇEBER: "Her hafta güzel bir eserin açılışını yapıyoruz. Bugün de Hayırsever Arslanyürekli Ailesinin yaptırdığı Cami ve 4-6 Yaş Kur'an Kursu'nun açılışı için buradayız. Rabbim hayırlı uğurlu eylesin eylesin. Bu eseri ilimize kazandıran Hayırsever Arslanyürekli Ailemize ve tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum" dedi.

Program İl Müftümüzün açılış duaları ve ardından kılınan cuma namazı ile sona erdi.