11.11.2023

4-6 Yaş Kur'an Kursu İçin Protokol İmzalandı

Hayırsever Uslu Ailesi tarafından yaptırılacak olan 4-6 Yaş Kur’an Kursu’nun protokolü, Gaziantep Valiliği, Şehitkamil Kaymakamlığı, İl Müftülüğü ile Hayırsever Cemil Uslu arasında imzalandı.

Düzenlenen Protokole; Gaziantep Valisi Kemal Çeber, YİKOB Başkanı Vali Yardımcısı Muhammet Önder, İl Müftüsü Hüseyin Hazırlar, Şehitkamil İlçe Müftüsü Feyyaz İdin ve Hayırsever Uslu Ailesi katıldı.

Protokolde konuşan Vali Kemal Çeber; “Yine bir 4-6 Yaş Kur'an Kursu Protokolündeyiz ve Hayırsever Uslu Ailesi ile beraberiz. Rabbim kadirşinas, hayırsever ve asil Gaziantepli hemşerilerimizden razı olsun. Her hafta böyle güzel işlerle haftamızı renklendiriyoruz. Bu, Gaziantepli hemşerilerimin vatan sevgisini, memleket sevgisini ve değerlerine verdiği önemi gösteriyor. Özellikle 4-6 Yaş Kur’ an Kurslarımız bizim için çok önemli. Bu yaşlar insanın kişiliğinin şekillendiği yaşlar. Yani bu yaşlarda çocuklarımıza ne verirsek, ileride çocuklarımızın kişiliği de verdiğimiz bu değerler üzerinden inşa ediliyor. Bu yaştaki çocuklarımızın değerler eğitimini dolu dolu alması, dinini öğrenerek yetişmesi ve ilkokula bu şekilde başlaması bizim için çok kıymetli. 4-6 Yaş Kur’ an Kursları anlamında Gaziantep öne çıkan bir şehir. Buradaki en büyük pay da değerli müftüm ve ekibinin gayretleriyle beraber, hayırseverlerimiz ve Gaziantep Halkının bu işe sahip çıkmasından kaynaklanıyor. Ben bu protokolleri imzalarken her seferinde mutlu ve heyecanlı oluyorum. Uslu Ailemizi, asil davranışlarından dolayı tebrik ediyorum.” dedi.

İl Müftüsü Hüseyin Hazırlar konuşmasında; “Bugün yine bir iyiliğe imza atmak için bir aradayız. 4-6 Yaş Kur'an Kursu seferberliğimiz devam ediyor.Tamamlanan ve yapımı devam eden 4-6 Yaş Kur’ an Kurslarımız ile ilimizde okul öncesi eğitime dair güzel hizmetler vermenin gayreti içerisindeyiz. İnsanın yapacağı en güzel iyilik, geleceğimiz olan çocuklarımıza yaptığımız iyiliklerdir. Bu kurslarımız hayırlı ve insanlığa faydalı nesiller yetiştirecektir. Hayırseverimize Kur’ an hizmetine ve yavrularımıza olan katkılarından dolayı teşekkür ediyorum.” ifadelerine yer verdi.

Hayırsever Uslu Ailesi Üyeleri konuşmalarında, yaptıracakları 4-6 Yaş Kur'an Kursunun ilimize hayırlı olması dua ve temennilerinde bulunarak, vesile olanlara teşekkür ettiler.

Protokol, atılan imzaların ardından son buldu.