20.01.2023

Nineden/Dededen Toruna Mektup Yarışması Ödül Programı

Kur’an kurslarında kaydı bulunan kursiyerlerimizin torunlarına iyi bir insan olma yolculuğunda emanet etmek istedikleri ahlak konulu nasihatleri içeren “Nineden/Dededen Toruna Mektup Yarışmasına” katılan kursiyerlerimiz için İl Müftülüğümüz konferans salonunda ödül programı düzenlendi. 

Tilavet edilen Kur’an-ı Kerim’den sonra programın açılış konuşmasını yapan İl Müftü Yardımcısı Hayriye Aydın, Kur'an kurslarımızda ve camilerimizde eğitim almakta olan babaanne/anneanne ve dedelerin torunlarına ahlak ile ilgili duygu, düşünce ve bilgilerini bir mektupla aktarmalarını; bu sayede mektubu yazan büyüklerde ve mektubun yazıldığı yeni nesilde farkındalık oluşmasını sağlamak amacıyla böyle bir yarışmayı düzenlediklerini , yaşlıların gençlere nispetle hayata dair daha fazla tecrübelerle dolu olduğunu ve bu vesilesiyle genç kuşakların onların bilgi ve tecrübesiyle buluşmalarına imkan sunulduğunu ifade etti. 

Program kursiyerlerin hazırladığı ilahi, skeç, şiir ve yarışmada ilk üçe giren kursiyerlerimizin torunlarına hitaben yazdıkları mektupları okunmalarıyla devam etti. 

Program sonunda İl Müftü Vekili Dr. Ramazan YILDIRIM; yarışmaya katılan öğrencilere büyük çaba sarf eden hocalarına ve emeği geçen herkese teşekkür ederek dereceye girenlere ödülleri verildi. Ayrıca yarışmaya katılan bütün yarışmacılara Şahinbey ve Şehitkamil İlçe Müftülüklerimiz tarafından da çeşitli hediyeler verildi.