21.11.2022

İl Müftülüğümüzce "Bir Davetçi Olarak Hz.Peygamber ( s.a.v)" konulu konferans düzenlendi

Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi Ahmet Keleşoğlu İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof.Dr.Ali AKPINAR'ın konuşmacı olarak katıldığı program Şehitkamil Ülgen Konukoğlu Cami İmam Hatibi Musa Bilir'in Kur'an tilaveti ile başladı.

Sonrasında açılış ve selamlama konuşması yapan İl Müftümüz Dr Hüseyin HAZIRLAR,

"Alemlere Rahmet olarak gönderilen Sevgili Peygamberimizin (sav) her yönüyle önderliğine, rehberliğinde ihtiyaç duyulduğunu, Rahmet Elçisini her vesile ile anmak, anlamak, anlatmak ve O'nun ( sav ) en güzel örnekliğini hayatımızda yaşamak gibi bir görevimiz olduğunu" belirtti.

Hazırlar, "Bu vesile ile de Peygamberimizin (sav) davet metodunu ele alacak bir konferans düzenlediklerini ifade ederek, davetimize icabet ederek programa katılan muhterem hocama huzurlarınızda teşekkür ediyorum, dedi.

Konferansını veren Prof.Dr Ali AKPINAR ise konuşmasında;

"Peygamberimizin (s.a.v) her konuda, herkese en güzel örnek olduğunu, imanda, ibadette, ahlakta, infakta, evde, hayatın içerisinde, mescitte, eğitimde örneğimiz O (s.a.v) olduğu gibi davette ve irşatta da en güzel örneğin Peygamberimiz olduğunu" ifade etti.

Akpınar, " Allah Resûlü"nün davet metodunu ve çağrısını;

Rabbinin yoluna çağırmak, hikmetle çağırmak, en güzel vaazla çağırmak, en güzel şekilde tartışmak, niyetlerde hâlis olmak" şeklinde özetledi.

Akpınar;

"Hz.Peygamber"in (sav) Kur"an'da gerçeğin temsilcisi, şahit, müjdeleyici, uyarıcı, Allah"a çağıran ve aydınlatan olarak tanıtıldığı", "O'nun ( sav) çağrısının tüm insanlığa ve insanın dünya ve ahiret cennetine olduğunu" vurguladı.

Peygamberimizin (s.a.v) hayatından örnekler vererek sürdürdüğü konferansının sonunda Akpınar, "Programı düzenleyen İl Müftülüğümüze ve katılım gösteren herkese teşekkür ediyorum" diyerek konuşmasını bitirdi.

İl Müftülüğü Konferans Salonunda gerçekleşen programa İl Müftü Yardımcısı Mehmet Arslaner, Şahinbey İlçe Müftüsü Necati Şafak, Şehitkamil İlçe Müftüsü Feyyaz İdin, Din görevlileri, öğrenciler ve vatandaşlarımız katıldı.

Program hediye takdimi ile son buldu.