19.09.2022

Koordinatörler İstişare ve Değerlendirme Toplantısı düzenlendi

Din Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Şaban Kondi ve TDV Genel Müdürü İzani Turan'ın katılımları ile İl ve İlçe Müftülüklerimiz bünyesinde görev yapan Gençlik, ADRB, Bağımlılıkla Mücadele ve Engelli Koordinatörlerimizin katılımıyla istişare ve değerlendirme toplantısı düzenlendi.

İl Müftü Yardımcısı Mehmet Arslaner'in İlimizde yürütülen din hizmetleri konulu slayt sunumu sonrası açılış konuşmasını yapan İl Müftümüz Dr.Hüseyin Hazırlar :

"İlimizde cami içi ve dışında dini ve manevi rehberlik hizmeti sunmanın gayreti içerisinde olduklarını, bununla birlikte hizmet mekanlarının da oluşturulması noktasında ciddi aşamalar kaydedildiğini ifade ederek donanımlı bir Diyanet Gençlik Merkezi ile Aile ve Dini Rehberlik Merkezi'nin yapımında sona gelindiğini, kısa bir süre içerisinde gençlerimiz ve ailelerimiz için buralarda da hizmet üreteceklerini söyledi.

Bağımlılıkla Mücadele ve Engellilere yönelik hizmetlere de değinen İl Müftümüz İlimizde yürütülen Baba Okulu, Aile Akademisi, Gönül Akademisi projeleri ile de toplumun her kesimini kapsayıcı hizmetler yapmanın gayreti içerisinde olduklarını dile getirdi.

Din Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Şaban Kondi de "Diyanet İşleri Başkanlığımızın toplumun dini ve manevi hayatına rehberlik noktasında önemli görevler ifa ettiğini bu hizmetleri sahada din görevlilerimiz ile sunduklarını" ifade etti.

Kondi " Başkanlığımızın gerek cami içi din hizmetinde gerekse cami dışı manevi rehberlik hizmetlerinde halkımızı sahih doğru dini bilgi ile aydınlatma gibi bir sorumluluğu var diyerek Gençlik, Aile, Bağımlılıkla Mücadele ve Engellilere yönelik hizmetler sunarak da bu sorumluluğun gereğini yerine getirmeye çalışmaktayız." dedi.

Gaziantep İlinde gerek 4-6 Kur'an Kursu hizmetleri gerekse Gençlik ve Aileye yönelik oluşturulan hizmet mekanlarını yerinde görmüş olmanın mutluluğunu dile getiren Kondi " Gaziantep İlimizin bu hizmetleri ile bir model olduğunu ifade ederek İl Müftümüze, İlçe Müftülerimize ve siz hocalarımıza teşekkür ediyorum dedi.

Tdv Genel Müdürü İzani Turan ise Gaziantepte gerek dini gerekse hayri hizmetlerin geldiği aşamayı yerinde görmüş olmaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek İl Müftümüze, İlçe Müftülerimize, hayırseverlerimize, din görevlisi hocalarıma ve emegi geçen herkese teşekkür ediyorum dedi.

Konuşmalar sonrası Koordinatörlerimizin görüş, öneri ve tekliflerini ile katkı sundukları toplantı karşılıklı soru cevap şeklinde devam etti.

İstişare ve değerlendirme toplantısına Şahinbey İlçe Müftüsü Necati Şafak, Şehitkamil İlçe Müftüsü Feyyaz İdin, Din Hizmetleri Şube Müdürlerimiz ve Koordinatörlerimiz katıldı.