17.09.2022

4-6 Yaş Kur’an kurslarımıza ücretsiz Kitap Seti, Çanta ve Kırtasiye desteği

İl Müftülüğümüz, Valiliğimiz ve Büyükşehir Belediyemiz arasında imzalanan protokol ile İlimizdeki 4-6 yaş Kur'an kurslarında eğitim gören öğrencilerimize Tdv yayınlarımızdan olan Tahin Pekmez Eğitim Kitap Seti ile çanta ve kırtasiye dağıtımı olacak.

Şehitkamil Müftülüğü Güzide Bekir Akıncı 4-6 Yaş Kur’an kursundaki imza töreninde konuşan İl Müftümüz Dr.Hüseyin Hazırlar:

"Bu protokol ile Valiliğimiz ve Büyükşehir Belediyemizin eğitim desteği anlamında Tahin Pekmez Eğitim Kitap Seti ile birlikte Çanta ve Kırtasiye seti ücretsiz olarak 4-6 Yaş Kur’an kurslarında eğitim gören yavrularımıza dağıtılacak.

Bu çok anlamlı.

Bunun bize sağladığı güzellikler var. Yavrularımıza ciddi bir motivasyon sağlamanın yanısıra en önemlisi fırsat eşitliği tanıyor. Dolayısıyla camiamız adına yavrularımız adına, geleceğimiz adına yapmış oldukları bu katkı, eğitim desteği sebebiyle başta Sayın Valime, Büyükşehir Belediye Başkanıma özellikle teşekkür ediyorum." dedi.

"Temel değerlerimizle buluşmuş, sahih dini bilgiyle yetişmiş yavrularımız hepimizin umudu hepimizin istikbali olacak"

Hazırlar "Bugün aynı zamanda Genel Müdürümüz aramızda. Bu güzelliğe şahitlik ediyorlar. İnşaallah temel değerlerimizle buluşmuş, sahih dini bilgiyle yetişmiş yavrularımız hepimizin umudu hepimizin istikbali olacak. Gönülden teşekkür ediyorum." dedi.

Din Hizmetleri Genel Müdürü Dr.Şaban Kondi ise konuşmasında:

"Türkiyeye örnek olacak projeleri görmekten mutlu olduk"

"Gazi Şehrimiz sadece sanayide değil eğitim de, milli ve manevi değerlerimizin öğrenilmesi noktasında da sayın Valimizin, Büyükşehir Belediye Başkanımızın destekleri Müftümüzün çalışmaları ile model bir şehir. Şehrimizi gezdik, bir din boşluğu olmaması adına yapılan 4-6 Yaş Kur’an kurslarını, Gençlik Merkezlerini gördük. Türkiyeye örnek olacak projeleri görmekten mutlu olduk. 4-6 Yaş Kur’an kurslarına yönelik bu eğitim desteği projesi ile de camiamıza, din hizmetleri noktasında fedakarca gayret gösteren teşkilat mensubu arkaşlarımıza vermiş olduğunuz destek, onların çabaları ile yürütülen hizmetlere vermiş olduğunuz destek Türkiye de bir farkındalık oluşturuyor.

Bu güzellikleri her yerde bulamıyoruz. Emeği geçen başta Valimiz olmak üzere Büyükşehir Belediye Başkanımıza, Müftümüze teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun" dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin;

"Diyanet İşleri Başkanlığı Cumhuriyetimizin en köklü kurumlarından biri. İlimizde eğitim alanında öğrencilerimize çanta ve kırtasiye desteği sunuyoruz. İl Müftümüzün bu eğitim desteğine 4-6 Yaş Kur’an kurslarını da dahil edelim şeklindeki talebi karşısında bizlerde bunu memnuniyetle karşıladık. Müftümüzün geldiği günden bu yana ilimizde yürüttüğü hizmetlere, çabaya şahidiz. Bizlerde 4-6 Yaş Kur’an kurslarına bu eğitim desteğini vermiş olmaktan dolayı son derece mutluyuz. Başta Sayın Valime, Müftümüz ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum, öğrencilerimize, ailelerimize hayırlı olsun" dedi.

Vali Davut Gül yaptığı konuşmada: " Biz de Müftü hocama teşekkür ediyoruz. Geldiğinden beri 4-6 Yaş Kur’an kursları konusunda çok önemli mesafe kat ettik.Yine hayırseverlerimizin, arsa tahsisi noktasında Belediyelerimizin desteğini gördük. dedi.

"Burada çanta ve kırtasiye dağıtımı yaparken

öğrencilerin tamamına ayrım yapmaksızın bunu dağıtıyoruz. Yine Türkiye Diyanet Vakfı yayınlarından Tahin Pekmez Kitap Setini 4-6 Yaş Kur’an kurslarına dağıtıyoruz diyen Vali Gül

"Yine Türkiye de Diyanet Vakfının, Diyanet yayınlarının seviyesine göre bütün yayınlarının her seviyedeki bütün okullarında yer aldığı tek şehiriz" diye konuşmasını sürdürdü.

Gül " Bu sebeple Büyükşehir Belediye Başkanımıza, ekibine bunları gündemimize getiren Müftü hocama, destek veren herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Protokol imza töreninde Gaziantep Valisi Davut Gül, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Din Hizmetleri Genel Müdürü Dr.Şaban Kondi, İl Müftüsü Dr Hüseyin Hazırlar, İl Müftü Yardımcıları Mehmet Arslaner ve Dr. Ramazan Yıldırım, Şehitkamil İlçe Müftüsü Feyyaz İdin, Şahinbey İlçe Müftüsü Necati Şafak, Kur'an kursu öğreticileri, veliler ve öğrenciler hazır bulundu.