T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Gaziantep Müftülüğü

08.10.2019

İl Müftümüz Ahmet Çelik Emekli Din Görevlileriyle Buluştu

''Gaziantep İl Müftülüğü 2019 Cami ve Din Görevlileri haftası Emekli Din Görevlileri Buluşması''

     Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde çalışıp Gaziantep İl sınırları içerisinde ikamet eden Emekli Din görevlileriyle Gaziantep Müftülüğü tarafından organize edilen yemekli toplantı İl Müftülüğü hizmet binasında yapıldı.

     Toplantıya Gaziantep İl Müftümüz Ahmet Çelik, Merkez İlçe Müftülerimiz, İl Müftü Yardımcılarımız, Şube Müdürlerimiz Şehrimizde ikamet eden emekli Müftülerimiz ve Emekli Din Görevlileri iştirak ettiler.

     Programda konuşma yapan Gaziantep İl Müftümüz Ahmet Çelik, biz kurum olarak hocalarımıza emekli gözüyle değil emektar gözüyle bakıyoruz. Onları hiçbir zaman kurumdan ayrı düşünmedik düşünmüyoruz. Müftülüğü onların ikinci evi olarak görüyoruz. Bu kutsal görevin bir bayrak yarışı olduğunu düşünüyoruz. Dün şerefle taşıdıkları bu bayrağı bu gün bize emanet ettiler. Biz de şerefle yarınlara taşıyacağız. Emekli Din görevlilerimizle zaman zaman bir araya gelip onları onura etme açısından Diyanet Camiamıza özveri ve büyük bir gayretle yıllardır hizmet eden değerli Din Görevlilerimizi bir kere daha aramızda görmekten büyük onur duyduk. Bu gibi faaliyet ve çalışmalarımız bundan sonrada inşallah devam edecektir dedi.

    Böyle anlamlı bir toplantıda bir araya gelmelerine vesile olan bu davetin kendilerini çok mutlu ettiğini belirten emektar Din Görevlileri de, Müftü beyin şahsında tüm personeline teşekkür ederek hizmetlerinde başarılı olmaları temennisinde bulundular.

     İl Müftümüzde emekli hocalarımıza yalnız olmadıklarını, her zaman yanlarında olacaklarını, her daim kendilerini hatırlayacaklarını ve müftülüğün kapılarının her zaman kendilerine açık olacağını belirterek katılımlarından dolayı hocalarımıza teşekkür etti.

    Emektar Din Görevlilerinin katıldığı toplantı, ikram edilen yemeğin ardından sona erdi.

https://www.facebook.com/gantepmuftulugu/   https://twitter.com/gantepmuftulugu   https://www.instagram.com/gantepmuftulugu/