06.12.2021

Hüseyin ORTAÇ

15.05.1963 tarihinde Hatay İli Altınözü ilçesinde doğdu. 1974 yılında İlkokulu,1981 yılında Hatay İmam Hatip Lisesini, 1986 yılında da Ürdün Üniversitesi İslam Hukuku Bölümünü bitirdi. 15.08.1988 tarihinde Hatay İli Erzin İlçe Vaizliğine atandı.

 01.04.1989 tarihinde askerlik görevini ifa etmek üzere görevinden ayrıldı. 31.11.1989 tarihinde de terhis oldu. Asker dönüşü aynı yerde vaiz olarak göreve başladı. 07.02.1992 tarihinde Şanlıurfa Halfeti İlçe Müftüsü olarak naklen atandı. Daha sonra 28.11.1994 tarihinde Şanlıurfa İli Harran ilçe müftüsü olarak atandı. 1997-2003 yılları arasında yurt dışı Almanya Stuttgart bölgesinde Din görevlisi olarak görev yaptı. Yurt dışı dönüşü 17.11.2003 tarihinde Şanlıurfa Kuran Kursu Müdürü olarak göreve başladı.25.11.2008 tarihinde de Şanlıurfa İli Akçakale İlçesine Müftü olarak atandı. Bu görevi ifa ederken Şanlıurfa Valisi ve Akçakale Kaymakamının özel tercümanı olarak görev yaptı. 28.08.2013-27.07.2017 tarihleri arasında Akçakale Süleyman şah Geçici Barınma Merkezinde Kamp Müdürü olarak görev yaptı. 29.12.2016 tarihinde Şanlıurfa İl Müftü yardımcısı olarak görev yaptı.08.09.2021 tarihi itibariyle Gaziantep İl Müftü Yardımcısı olarak görevini yürütmektedir. Hüseyin ORTAÇ Evli ve 4 çocuk babası olup; İyi derecede Arapça ve orta derece Almanca bilmektedir.