T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Şehitkamil Müftülüğü

03.11.2017

15 Temmuz Şehitler Camii Açılışı

Gaziantep Şehitkâmil'e bağlı  Basra mahallesinde yaptırılan 15 Temmuz Şehitler Camii'nin açılış törenine Şehitkâmil Müftüsü Sayın Ömer KESKİN,Şehitkâmil Şube Müdürü Sayın Murat TAŞDELEN, İl Müftü Yrd. Sayın Hamza BAYRAM , Şehitkâmil Belediye Başkan Yrd. Sayın Hayri ÖZKEÇECİ , Camii Banisi H. Ahmet ÇİÇEK , ailesi ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programın açılış konuşmasını Şehitkâmil Müftüsü Sayın Ömer KESKİN yaptı. Ardından dualar eşliğinde camimizin açılışı yapıldı.

”CAMİMİZİN HAYIRLI HİZMETLERE VESİLE OLSUN”

Sayın KESKİN konuşmasında;  15 Temmuz Şehitlerimizin adını taşıyan bu Camii ve tüm Camiiler bizim medeniyetimizin en önemli unsurlarından biridir. İnşa edilen her cami, bu topraklara vurduğumuz bir mühürdür. Rabbim birlikte gerçekleştirdiğimiz bu hayrı kabul etsin. Bu camide kılınacak namazların, edilecek duaların Allah katında kabul ve karin olmasını niyaz ediyorum. Kıblemiz, camimiz, ezanımız ve selamız ortak. Allah bizlere bu camiyi güzelleştirdiğimiz gibi, kendimizi ve çevremizi de güzelleştirmeyi nasip etsin. Camimiz; hayırlara ve güzelliklere vesile olsun. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi. 

Ve ardından Cuma namazı eda edildi.