T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Gaziantep Müftülüğü

31.10.2018

2018 Yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası Futbol Turnuvasının Şampiyonu Belli Oldu

2018 Yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle Gaziantep İl – İlçe Müftülüklerinde görev yapan çalışanlarımıza sağlıklı ve düzeyli sportif etkinliklerle kaynaşma ortamı sağlamak, kardeşlik ve dostluklarını pekiştirmek, moral değerlerini yükseltmek, sosyal etkinliklerde bulunmak amacıyla Gaziantep İl -İlçe Müftülükleri Arasında Halı Saha Futbol Turnuvasının şampiyonu Şehitkâmil İlçe Müftülüğü oldu.

Seyrantepe Olimpik Halı sahasında oynanan final müsabakalarında Gaziantep İl Müftülüğü ile Şehitkâmil İlçe Müftülüğü şampiyonluk; İslahiye İlçe Müftülüğü ile Şahinbey İlçe Müftülüğü ise üçüncülük için ter döktü. Baştan sona çekişmeye sahne olan karşılamalarda Şehitkâmil Müftülüğü Şampiyon olurken, Gaziantep İl Müftülüğü İkinci, İslahiye İlçe Müftülüğü Üçüncülüğü elde etti.

İl-İlçe Müftülükleri Arası Halı Saha Futbol Turnuvası'nda dereceye giren takımların kupaları düzenlenen törenle verildi. Törene Gaziantep İl Müftüsü Ahmet Çelik, İl Müftü Yardımcıları, İlçe Müftüleri, Şube Müdürleri ve Müftülük personelleri katıldı.

Turnuvaya katılan tüm din görevlilerini tebrik eden İl Müftüsü Ahmet Çelik, bazı maçları izleme fırsatı bulduğunu söyledi. Din görevlilerini gösterdikleri mücadeleden ötürü kutlayan Çelik, “Din görevlilerimizin spor faaliyetlerinde gençlere örnek olması ve birleriyle kaynaşması için düzenlenen turnuvayı her hangi bir sakatlanma ve olumsuzluk yaşamadan tamamladık. Diyanet camiası olarak bu konuda iyi bir örnek teşkil ettiğimizi düşünüyorum. Hepiniz turnuva boyunca büyük gayret gösterdiniz. Başta dereceye giren takımlar olmak üzere tüm din görevlerimizi kutluyorum. Bu turnuvayı din görevlilerinin sosyal faaliyette bulunarak, maçları izlemeye gelen gençlere de örnek olmalarını sağlamak için düzenledik. Ayrıca bu etkinlik din görevlilerimizin kaynaşmasına da vesile oldu. Amacımız bu tür sportif faaliyetlerin güzelliklerini sergilemek, kardeşlik duyguları içerisinde tartışmadan ve kavga etmeden de futbolun oynanabildiğini göstermektir. Bunu başarabilmek Diyanet camiası olarak her konuda örnek olduğumuzun bir göstergesi olacaktır” dedi.

Müftü Çelik, turnuva sonunda şampiyon olan Şehitkâmil İlçe Müftülüğüne, ikinci olan Gaziantep İl Müftülüğüne, üçüncü olan İslahiye İlçe Müftülüğüne başarılarından dolayı kupalarını ve madalyalarını vererek turnuvaya katılan diğer takımlara ve onları desteklemeye gelen seyircilere teşekkür etti.