T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Gaziantep Müftülüğü

02.05.2016

İsmail CANBOLAT

(24.10.2003-23.10.2009) 05.03.1952 tarihinde Osmaniye Çona Köyünde doğdu. İlkokul ve İmam Hatip Okulunun 5 yılını Gaziantep’de okudu. Adana İmam-Hatip Okulunu 1970’de bitirdi. İzmir Yüksek İslam Enstitüsünden 1974’de mezun oldu. 1974’de İmam-Hatip olarak Adana’da göreve başladı. Yedek Subaylığını Kıbrıs’ta yaptı. 1976’da Müftü olarak Şanlı Urfa Bozova İlçesine tayin oldu. 1979-1986 arası Şanlı Urfa İl Müftülüğünü tedviren yürüttü. Daha sonra Diyarbakır İl Müftü Yardımcılığına atandı. Aynı zamanda İstanbul Haseki Eğitim Merkezi 5. döneme Kursiyer olarak katıldı. Dönem birincisi oldu. Antalya Eğitim Merkezi Arapça Öğretmenliğine atandı. 1990’da Muş İl Müftüsü oldu. 1995’de Yozgat İl Müftülüğüne atandı. 2001 Kasımında Düzce İl Müftülüğüne atandı. 24.10.2003’de Gaziantep İl Müftülüğüne atandı.02.11.2009 ’da Adana İl Müftüsü olarak göreve başladı. Arapça, Farsça ve İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.