T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Gaziantep Müftülüğü

02.05.2016

Hikmet KUTLU

(27.05.2003-04.07.2003) 1944 yılında Isparta İli Yalvaç İlçesi Sücüllü Kasabasında doğdu.İstanbul İmam-Hatip Okulu’ndan 1966 yılında mezun oldu. Aynı yıl İstanbul Yüksek İslam Enstitüsü’ne kayıt oldu ve 1970 yılında mezun oldu.Tahsil hayatına devam ederken aynı zamanda 1963-1970 yılları arasında İstanbul İli Üsküdar ve Beşiktaş İlçelerinde imam-hatiplik görevi yaptı.1972 yılında Karasu İlçe Vaizliği ve 1973’de aynı ilçeye İlçe Müftüsü olarak atandı.

1975-1978 yıllarında Antalya Korkuteli İlçe Müftülüğü,1978-1980 Yozgat İl Müftülüğü,1980-1985 Antalya İl Müftülüğü,1985-1993 Denizli İl Müftülüğü,1993-1997 Ordu İl Müftülüğü,1997-1998 Aydın İl Müftülüğü,19.10.1998 tarihinden itibaren de Kocaeli İl Müftüsü olarak görev yapmakta iken 01.11.2002 tarihinde Gaziantep İl Müftülüğüne atandı.12.05.2003 tarihinde Kocaeli İl Müftülüğü görevinden ayrılarak, 27.05.2003 tarihinde Gaziantep İl Müftülüğü görevine başladı.Sakarya Bölge İdare Mahkemesinin yürütmeyi durdurma kararı neticesinde; 11.07.2003 tarihinde Kocaeli İl Müftülüğü görevine döndü.Bu görevini yürütürken 02.03.2009 tarihinde emekli oldu.