T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Şahinbey Müftülüğü

17.05.2019

HUTBE SONUNDA OKUNACAK METİN

Değerli Kardeşlerim! . . . 

Valiliğimiz bünyesinde İçişleri Bakanlığı tarafından kamu hizmetlerine kolay erişimin sağlanması, vatandaşlarımızın bilgilenmeye yönelik başvurularının hiçbir boşluğa mahal vermeden hızlı bir şekilde sonuçlandırılması, kamu hizmetlerinin sunumunda memnuniyetin arttırılması amacıyla başlatılan Açık Kapı Projesi devam etmektedir.

Bu cümleden olarak içinde bulunduğumuz mübarek ramazanda elbette imkânı olan herkes en yakınından başlayarak çevresindeki yetimlerini, ihtiyaç sahiplerini görüp gözetmektir. Bir kardeşimizin, bir yetimimizin ilgisiz kalmasına gönlümüz razı olmaz. Bu rahmet, bereket ve infak ayında çevremizde ilgisiz kalmış ya da unutulmuş bir yetim ve muhtaç kalmasın.

İl ve İlçelerimizdeki Sosyal Yardımlaşma Vakıflarımız, yetim ve muhtaçları tespit ederek ihtiyaçlarını giderme, onları giydirme ve yetimlerimizi hayır sahipleri ile buluşturmaya yönelik çalışmalar yürütmektedir.

Yetimlerimizi ve ihtiyaç sahiplerini sevindirmek ve yardımcı olmak isteyen kardeşlerimizin Valiliğimiz ve Kaymakamlıklarımız nezdinde bulunan Açık Kapı ve Sosyal Yardımlaşma Vakfına müracaat etmeleri hususu cemaatimizin ve hayır sahiplerimizin bilgisine arz olunur.