T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Gaziantep Müftülüğü

10.10.2018

2018 Yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası Futbol Turnuvası

2018 Yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle Gaziantep İl – İlçe Müftülüklerinde görev yapan çalışanlarımıza sağlıklı ve düzeyli sportif etkinliklerle kaynaşma ortamı sağlamak, kardeşlik ve dostluklarını pekiştirmek, moral değerlerini yükseltmek, sosyal etkinliklerde bulunmak amacıyla Gaziantep İl -İlçe Müftülükleri Arasında Halı Saha Futbol Turnuvası 9 Ekim Salı günü İl Müftümüz Ahmet Çelik hocamızın konuşmalarıyla başladı.

Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle futbol turnuvası ile birlik beraberliği daha da pekiştirmeyi amaçladıklarını dile getiren Gaziantep İl Müftümüz Ahmet Çelik, Turnuvaların amacı din görevlilerinin sosyal faaliyette bulunarak, maçları izlemeye gelen gençlere de örnek olmalarını sağlamaktır. Ayrıca din görevlileri arası kaynaşmaya vesile olmaktır. Amacımız bu tür sportif faaliyetlerin güzelliklerini sergilemek, kardeşlik duyguları içerisinde tartışmadan ve kavga etmeden de futbolun oynanabildiğini göstermektir. Saha içerisinde ufak tefek bazı şeyler olabilir, sahada olan sahada kalır biz bundan sonra önümüze bakmamız lazım. Bunu başarabilmek Diyanet camiası olarak her konuda örnek olduğumuzun bir göstergesi olacaktır dedi.

İl Müftü Yardımcısı Mehmet Yaman'ın başlama vuruşuyla start alan turnuvaya, İl ve İlçelerden 12 takım katıldı.

4 Hafta sürecek olan Turnuvaya, İl Müftümüz Ahmet Çelik, İl Müftü yardımcıları, İlçe Müftüleri, Şube Müdürleri, Gaziantep İl ve İlçe koordinatörleri ve cami kulüpleri ile katılan İmam Hatiplerimiz iştirak ettiler.