T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Gaziantep Müftülüğü

25.05.2018

Gaziantep İl Müftülüğü Personele İftar Yemeği Verdi

Gaziantep İl Müftülüğü, Müftülük personeli ile İlçe Müftülükleri çalışanlarına iftar yemeği düzenledi. İftar programına irşat ekibi olarak İlimizde bulunan Diyanet İşleri Başkanlığı İrşat Hizmetleri Daire Başkanı Dr. Neşet Bodur ve Eğitim Uzmanı Musa Saygılı katıldı.

25 Mayıs 2018 Cuma günü İl Müftülüğümüz hizmet binasında düzenlenen iftar Programında konuşan İl Müftümüz Ahmet Çelik; Yüce Mevla bizleri bu dünyada iftar sofralarında bir araya getirdiği gibi ahirette de inşallah cennetinde bir araya getirmeyi nasip eylesin. Bugün burada özellikle merkez ilçelerimiz ve İl Müftülüğümüzle birlikte bütün ilçe müftülerimiz buradalar. Özellikle Müftülüklerde görev yapan personelimiz bir araya gelip birlikte bir iftar yapalım diye bir düşüncemiz vardı. Bugün bunu gerçekleştirdik dedi. Müftü Çelik ayrıca şunları söyledi; Bu İftarlarda özellikle Peygamber Efendimiz (s.a.v.) 'Oruçlu olan kişinin iki sevinçli anı vardır' buyuruyor. Bunlardan birincisi iftar vaktidir. Tam iftar sofrasına oturduğu vakit o sevinç anını bizler birlikte yaşayalım, birlikte o sevinç anını paylaşalım istedik. İkincisi ise bu tuttuğumuz oruçların karşılığını alacağımız Rabbimize kavuştuğumuz an. Yüce Mevla o mutluluğu bizlere ihsan ve lütuf etsin inşallah. İftar sofralarında özellikle bir araya gelebilmek, sadece önümüzdeki nimetleri paylaşmak değil aynı zamanda kardeşliğimizi paylaşmak, muhabbeti paylaşmak ve gelecek dönemlerde daha iyi hizmetler yapabilmek için kendimizi motive edebilmek açısından bu iftarların önemli olduğuna inanıyorum dedi.      

Diyanet İşleri Başkanlığı İrşat Hizmetleri Daire Başkanı Dr. Neşet Bodur da yaptığı selamlama konuşmasında; ülkemizin her yerleşim yerinde din hizmeti yürütmekteyiz. Bu hizmetlerin yürütülmesinde müftülük personelinin bir arada olması önemlidir. Bu halkanın kuvvetli olması da ailelerin mutlu olması ile ancak mümkün olmaktadır. Bu nedenle bu iftar yemeğini ve bu tür organizasyonların önemli olduğunu özellikle belirtmek istiyorum. Buna öncülük eden İl Müftülüğümüze teşekkür ediyorum ve anlamlı buluyorum. Bu birlikteliklerin hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum diyerek sözlerini tamamladı.

Program Şehitkâmil İlçe Müftüsü Ömer Keskin’in yaptığı dua ile sona erdi.