T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Gaziantep Müftülüğü

16.03.2017

Mustafa ALTUN

1966 Yılında Şanlıurfa İli Bozova İlçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Şanlıurfa’da yaptı. İmam Hatipliğe 01.07.1986 tarihinde Ordu İli Akkuş İlçesi Kuzköy Köyü Elicek Mah. Camiinde göreve başladı. 1992 Yılında Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesinden Mezun oldu.1994 yılında Şanlıurfa Harran Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun oldu. 26.07.1996 tarihinde Adıyaman İl Müftülüğüne Murakıp olarak atandı.1995 Yılında Askerlik görevini Milli Savunma Bakanlığında Mütercim olarak yaptı. 25.08.1998 tarihinde Konya Selçuk Eğitim Merkezinde düzenlenen VI. Dönem Hizmet içi Eğitim İhtisas Kursunu Tamamladıktan sonra Şanlıurfa ili Birecik ilçesinde vaizlik görevine atandı. 01.10.2000 tarihinde Müftülük için yapılan görevde yükselme sınavında başarılı oldu ve 23.10.2000 tarihinde Halfeti İlçe Müftülüğüne İlçe Müftüsü olarak atandı. 15.02.2007 tarihinde Halfeti Müftülüğünden ayrılarak, 23.02.2007 tarihinde Suruç İlçesine İlçe Müftüsü olarak atandı.21.09.2012 tarihinde Suruç müftülüğünden ayrılarak,01.10.2012 tarihinde Adıyaman il Müftü yardımcılığı görevine atandı. 16.07.2018 tarihinde Adıyaman İl Müftülüğünden ayrılarak 30.07.2018 tarihinde Gaziantep İl Müftü yardımcılığı görevine başladı. Halen Gaziantep İl Müftü yardımcısı olarak görevini devam ettiren Mustafa ALTUN evli ve 4 çocuk babası olup. Arapça ve İngilizce bilmektedir.