T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Nizip Müftülüğü

26.12.2018

Musa ÇİFTÇİ

01.01.1961 tarihinde Şanlıurfa’da doğdu. 1976 yılında aynı yer Akçakale İlçesi Bolatlar Temel Eğitim İlköğretim Okulu’nu, 1979 yılında Şanlıurfa Lisesini, 1986 yılında da Ürdün Üniversitesi İslam Hukuku Bölümünü bitirdi. 09.05.1988 tarihinde Şanlıurfa İli Karaköprü Köyü Camii İmam-Hatipliğine, 28.11.1988 tarihinde Şanlıurfa İli Akçakale İlçe Vaizliğine atandı. 30.11.1988 tarihinde askerlik görevini ifa etmek üzere görevinden ayrıldı. 31.07.1989 tarihinde de terhis oldu. Asker dönüşü aynı yerde vaiz olarak göreve başladı. 13.12.1991 tarihinde ise aynı yere İlçe Müftüsü olarak naklen atandı. Daha sonra 17.12.1999 tarihinde Şanlıurfa İli Harran’a, 19.12.2003 tarihinde de Adıyaman İli Besni İlçesine Müftü olarak atandı. 19/09/2014 tarihinde Adıyaman İl Müftü Yardımcılığana atandı.30/10/2018 tarihinde Nizip ilçe Müftülüğüne atanan Hocamız 26/12/2018 tarihinde buradaki görevine başlamıştır. İyi derecede Arapça bilen Musa ÇİFTÇİ evli ve 5 çocuk babasıdır.