T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Karkamış Müftülüğü

09.09.2017

                                                                                                     İLÇE   MÜFTÜMÜZ

                                                                                             MEHMET ZEKİ SERDAROĞLU

    
01/01/1978 Elazığ/Palu doğumlu olup ilköğretimini tamamladıktan sonra ortaokula Keban İmamHatip Ortaokulunda başladı. Düz lisedeki eğitiminden sonra fark derslerini vererek 1994 yılında Ağrı İmam-Hatip Lisesinden mezun oldu. 1997’e kadar şark usulüyle Diyarbakır, Konya ve Hatay’ın Dörtyol ve Payas ilçelerinde Arapça eğitimi aldı. 1997’de Ürdün’e giderek Lisans eğitimini Fıkıh ve Usûl alanında tamamladı. Ürdün’de bulunduğu sürece içerisinde ağırlıklı olarak Iraklı ve Sudanlı hocaların ders halkalarına katılmak suretiyle ikmal-ı ders eyledi. Türkiye dönüşü 2001-2003 yılları arasında bir süre eğitim faaliyetleri ve ticaretle uğraştıktan sonra 03/01/2003’de Diyanet İşleri Başkanlığında vekil imam-hatip olarak Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde göreve başladı. Bu arada 2003-2008 yılları arasında Anadolu Üniversitesi Açık öğretim Fakültesi Kamu Yönetimi’ni bitirdi. Askerlik hizmetini 30.11.2009- 30.05.2010 tarihleri arasında kısa dönem olarak Gaziantep/İslahiye’de tamamladı. 2010-2011 eğitim- öğretim yılında Fırat Üniversitesi Kelâm Anabilim dalında başladığı yüksek lisansını yatay geçişle Dicle Üniversitesi’nin aynı bölümünde 16.01.2014’de tamamladı. Ürdün’den mezun olmuş olduğu diplomanın denkliğini 04.01.2011 yılında alarak Erzurum Ömer Nasuhi Bilmen Dini Yüksek İhtisas Eğitim Merkezine girdi ve 16.05.2014 yılında ve mezun oldu. Aynı dönem içerisinde Erzurum Atatürk Üniversitesinde 2014 yılında Eğitim Fakültesinde Formasyon Eğitimi ve 2015 tarihinde de İlahiyat Fakültesi Arap Dili ve Belâğatında ikinci yüksek lisansını 24.02.2015 tarihinde bitirdi. Halen Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tefsir Anabilim dalında doktorasını devam etmekte olup tez aşamasındadır. 23.12.2014 tarihinde Van/Başkale ilçe müftülüğüne atanmış olup 13.02.2015 tarihinde buradaki görevine başladı. Yeni görev yeri olan Gaziantep/Karkamış ilçe müftülüğüne 23.03.2017’de atanmış olup 30.05.2017 tarihinde başladı. İyi derecede Arapça ve Farsça, orta derecede Fransızca bilmektedir. Evli olup 2 çocuk babasıdır