T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Gaziantep Müftülüğü

19.01.2018

Gençlik Koordinatörleri ile İstişareToplantısı Yapıldı

Gaziantep İl Müftülüğü tarafından Geleceğimizin taşıyıcısı olan gençlerimizin milli ve manevi değerlerine bağlı, medeniyet perspektifine sahip bir şekilde yetişmelerine katkı sağlamak amacıyla “Gençlik Koordinatörleri İstişare Toplantısı” 18 Ocak 2018 Perşembe günü gerçekleştirildi. 

Toplantıya İl Müftümüz Ahmet Çelik başkanlığında, İl Müftü Yardımcılarımızdan Mehmet Yaman, Hayriye Aydın, İl-İlçe Vaizleri, İl Gençlik Koordinatörleri, KYK Manevi Rehberleri, Atabeg ve Bilge Hatun Projesi Okul Koordinatörleri, TDV Gaziantep Yükseköğretim kız öğrenci yurt Müdürü, Madde bağımlılığı, Engelliler, Diyanet Akademi, Spor, ADRB koordinatörleri ve KAGEM temsilcileri   katıldılar. 

Diyanet İşleri Başkanlığının gençlik ve gençlik sorunları üzerine yapmış olduğu çalışmalar çerçevesinde gerçekleştirilen toplantıda Diyanet Gençlik Çalışmaları kapsamında İl Gençlik Koordinatörleri, KYK Manevi Rehberleri, Atabeg ve Bilge Hatun Projesi Okul Koordinatörleri, TDV Gaziantep Yükseköğretim kız öğrenci yurt Müdürü, Madde bağımlılığı, Engelliler, Diyanet Akademi, Spor, ADRB koordinatörleri ve KAGEM temsilcileri ile 2017 yılında yapılan çalışmaların değerlendirilmesi, 2018 yılında yapılacak çalışmalar için görüş alışverişinde bulunuldu. Gaziantep ve İlçelerindeki gençlik sorunları ele alındı. Gençlik koordinatörlerinin yaptıkları sunum sonrası katılımcılar tarafından gençlik sorunları ve gençliğe ulaşım yolları tartışıldı. Müftülüklerin projeleri ve yapılması gerekenler hakkında fikir alış verişinde bulunuldu. 

Toplantı Müftülüğümüzün vermiş olduğu yemek ikramıyla sona erdi.