T.C. GAZİANTEP VALİLİĞİ
İL MÜFTÜLÜĞÜ

Aile Okulu Programı Devam Ediyor

Aile Okulu Programı Devam Ediyor

Gaziantep İl Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosunun hazırlamış olduğu Aile Okulu Programı 16.03.2017 tarihinde İl Müftülüğü Konferans salonunda geniş bir katılımla gerçekleşti.                       

Programın saat 10:00 da gerçekleştirilen 1.bölümünde, Kayınvalide Okulu yapıldı. Dr. Semin Güler Oğurtan tarafından verilen seminerde Kayınvalidelerin beklentileri ve haklarından bahsedildi. Dr. Oğurtan, gelin ve kayınvalidenin daha nişanlılık döneminde birbirleriyle beklentilerini ve neleri yapıp neleri yapamayacaklarını açık bir şekilde konuşmaları gerektiğini anlattı. Gelin ve kayınvalide arasında duygu odaklı insana bir ilişkinin olması gerektiğinden bahsetti.                       

Aile okulu saat 14:00 de Akademisyen Yasemin Fındık’ın sunduğu Aile ve Medya İlişkisi konulu seminerle devam etti. Yasemin Fındık konuşmasında teknoloji bağımlılığı ve aileye etkilerinden bahsetti. Ayrıca bu duruma karşı ailelerin alması gereken önlemler anlatıldı.                       

Programın 3.bolumu saat 16:00 da gerçekleştirildi. Bekâr gençlere yönelik olarak yapılan seminerde Dr. Semin Güler Oğurtan, Evliliği sağlıklı ve huzurlu kılmanın yollarından bahsetti. Oğurtan, ailede eşler arasında etkileşimi belirleyen faktörlerden erkek ve kadınlar arasındaki farklılıklardan bahsetti. Zihinsel, duygusal, biyolojik, sosyal kimlikten gelen farklılıklar bilindiği takdirde evlilikte uyum ve huzurun daha kolay sağlanacağı anlatıldı.