T.C. GAZİANTEP VALİLİĞİ
İL MÜFTÜLÜĞÜ

Gaziantep Ali Erçelebi Camii dualarla ibadete açıldı

Gaziantep Ali Erçelebi Camii dualarla ibadete açıldı

Gaziantep Ali Erçelebi Camii, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez’in katıldığı törenle ibadete açıldı. 

Başkan Görmez, Gaziantep'in merkez Şahinbey ilçesindeki Ali Erçelebi Camii'nin açılışında yaptığı konuşmada gençlere seslenerek “Sadece bu camilerin yapılması yetmez. Sizler, bu camilere gelerek, içinde Rahman’a secde ederek imar edeceksiniz. Bu camileri şenlendireceksiniz. Sevgili Peygamberimiz ideal gençleri tarif ederken “Neşeyi ve huzuru Rabbine ibadette arayan gençlik” sözünü hatırlatarak, “Allah neşeyi ibadette arayan gençliği bize lütfetsin” dedi.

“Camilerimizden hem ibadet mekânı hem bilgi mekânı hem de birlik mekânı olarak en güzel bir şekilde istifade etmeliyiz” diyen Başkan Görmez, şöyle konuştu:

Gaziantep’te camileri bizzat hayırseverlerimizin yapıyor olması bütün ülkemize de çok güzel bir örnektir. Az önce biz babayla oğulun muhteşem diyaloğuna şahit olduk. Babayla oğul, el emeği göz nuruyla kazandıklarını burada güzel bir mabet inşa ederek milletimize, şehrimize ikram ettiler. Erçelebi Ailesine, Ali Erçelebi Beyefendiye, genç evladına, evlatlarına en kalbi teşekkürlerimi ifade etmeyi yerine getirmesi gereken bir vazife addediyorum. Allah hayrınızı kabul etsin. Allah Peygamberimizin ifadesinde buyurduğu gibi cennetinde buna karşılık köşkler nasip etsin.

“Allah neşeyi ibadette arayan gençliği bize lütfetsin…”

Sadece bu camilerin yapılması yetmez. Sizler, bu camilere gelerek, içinde Rahman’a secde ederek imar edeceksiniz. Bu camileri şenlendireceksiniz. Sevgili Peygamberimiz ideal gençleri tarif ederken şöyle diyor: “Neşeyi ve huzuru Rabbine ibadette arayan gençlik.” Allah neşeyi ibadette arayan gençliği bize lütfetsin. Camilerimizden hem ibadet mekânı hem bilgi mekânı hem de birlik mekânı olarak en güzel bir şekilde istifade etmeliyiz.

Başkan Görmez, konuşmasını, “Camimizin hayırlı olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum. Sayın Belediye Başkanımıza verdiği desteklerden dolayı teşekkür ediyorum. Hayır sahiplerine tekrar teşekkür ediyorum. Allah hepinizden razı olsun. Allah’ın selamı, rahmeti, bereketi üzerinize olsun” diyerek bitirdi.

Açılışın ardından Cuma namazı kılınan camide, Diyanet İşleri Başkanı Görmez hutbe irad etti.

Fotoğraflar